تغیر نام وبلاگ

 
 
نمونه درس کار وفناوری میان ترم دوم


نام ونام خانوادگی :                    آموزش وپرورش ناحیه1اراک                               امتحان کاروفناور هفتم                                                    

نام کلاس:                        زمان لازم:45 دقیقه                                

1-برای نوشتن متن در رایانه از کدام برنامه استفاده میشود؟5/.

2-منابع اطلاعاتی معتبر را نام ببرید؟(3مورد)5/1

 

3-کارآفرینی را تعریف کنید؟5/1

 

4-فناوری اطلاعات وارتباط را تعریف کنید؟5/1

 

5-مزایای خرید اینترنتی را بنویسید؟۵/1

 

6-نوآوری را تعریف کنید؟1

 

7-هر یک از لباس های زیر چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟ 1

الف:لباس ورزشی                                   ب:لباس رسمی

8-کیفیت پارچه به چه عواملی بستگی دارد؟(4مورد)1

 

9-تعیین کنید که الیاف زیر گیاهی هستند یا حیوانی؟1

الف:پنبه......                                       ب:ابریشم......

10-دوخت بخیه چه نوع دوختی است؟1

 

11-هدف از کاشت هر یک از گیاهان زیر چیست؟  5/1     الف:سیب           ب:آفتاب گردان

ج:کرفس

12-مرحله ی داشت را تعریف کنید؟5/1

 

13-نیازهای یک گیاه را نام ببرید؟(4مورد)1

 

14-رنگ وشکل الیاف هر یک از چوب های زیر را بنویسید؟  1  الف:چوب گردو      

ب:بلوط

 

-ویژگی هر مداد را بنویسید؟ 1 الف:H

ب:B

16-بازاریابی را تعریف کنید؟5/1

 

17-مستند سازی را تعریف کنید؟1



:: موضوعات مرتبط: <-CategoryName->

:: برچسب‌ها: <-TagName->
نویسنده : ذوالفقار محمودی
تاریخ : جمعه 19 ارديبهشت 1393
زمان : 20:35


ساختمان سازی وراه سازی                                               واحد 6                                                                             سال سوم

 


1- مسولیت ساخت و ساز ساختمان ها به عهده ی چه کسانی است؟ شهرداری

2- وظیفه ی یک نوجوان در قبال ساخت و ساز در شهر ها روستا ها چیست؟ وظیفه ی یک نوجوان در قبال ساخت و ساز بی رویه و یا عدم رعایت نکات ایمنی این است که با مشارکت سازنده با شهرداری ها مشکلات گفته شده را از بین ببرد.

3- کنترل ساخت و ساز ساختمان ها در شهر ها و روستا ها از دو جهت مهم است آن دو را بنویسید؟1-ساختمان ها داری استحکام کافی باشد  2- موقعیت ساختمان ها به گونه ای باشد که به زمین  همسایه و خیابان تجاوز نکند.

4- وظایف شهرداری را بنویسید؟ 1-تمیز نگه داشتن شهر  2- ایجاد فضای سبز و پارک 3- آسفالت کردن شهر 4- جدول کشی کوچه ها و خیابان ها 5- نظارت بر کیفیت ساختمان سازی 6- کنترل ضوابط و معیار های فنی

5-  چرا در هنگام ساختمان سازی باید به نکات ایمنی توجه کرد؟ برای جلوگیری خسارت های جانی و مالی باید به نکات ایمنی توجه کرد.

6- خطرات ناشی از رعایت نکردن نکات ایمنی نکات ایمنی برای شهروندان کدام اند؟ 1-سقوط اجسام ومصالح از ارتفاع  2- سقوط کارگران در حال

کار-3  سقوط افراد در چاه های بدون حفاظ

 7- برای جلوگیری ازسقوط اجسام و مصالح از ارتفاع بر روی سر شهروندان چه باید کرد؟پیمان کار باید با استفاده از دار بست و توری فضای امنی را

برای رفت آمد شهروندان فراهم سازد.

8- برای جلوگیری از سقوط کارگران در حال کار از ارتفاع چه باید کرد؟ از کمربند ایمنی استفاده کنند درضمن لازم است اطراف نور گیر ها و چاله

های آسانسور با ایجاد حفاظ ایمن شوند.

9- کلاف چیست؟ همانند استخوان بندی بدن انسان هستند که نیروی ناشی از زلزله بر پیکره ی ساختمان را به زمین منتقل می کنند و از فرو ریختن دیوارها جلوگیری می نمایند.

 

10- آیین نامه ها برای جلوگیری از خرابی ساختمان ها آجری سازندگان آن ها را به چه کاری ملزم می کنند؟ از کلاف های بتنی و یا فلزی استفاده نمایند.

11- کلاف هارا از نظر جنس و نوع تقسم بندی کنید؟ کلاف ها دو نوع اند:عمودی- افقی      جنس:بتونی و فلزی

12- کدام یک از ساختمان ها ی زیر در مقبل زلزله مقاوم ترندو تلفاتشان کم تر؟

الف) ساختمان آجری با طاق ضربی                     ب)//  سنگی با طاق ضربی                        ج) // با کلاف بندی بتنی و یا فلزی

13- آیا تلفات ناشی از زلزله در اثر زلزله است یا ساختمان هایی که غیر اصولی ساخته شدند؟توضیح دهید؟ ساختمان هایی که غیر اصولی هستند . تحقیقات نشان داده است که اگر ساختمان ها طبق اصول و معیارهای فنی ساخته شود تلفات کم تری به بار می آورد مثلا اگر یک زلزله هشت ریشتر بیاید فقط کسانی زنده می مانند که در چادرهای صحرایی اند.

                   

14- ماکت چیست؟ یکی از ابزار کار مهندسان و نمونه ی کو چک شده از چیزی که می خواهند بسازند وآن را برای توضیح و توجیه در معرض دید

قرار می دهند.

15- برای افراد غیر فنی و کسانی که می خواهند در زمانی کوتاهی اطلاعات زیادی در باره ی یک طرح به دست آورند بهترین وسیله...ماکت......... است.

16-  بهترین روش برای توضیح و توجیه و دادن کار چیست؟ ماکت

17-  آیا ماکت سازی نیاز به آموزش خاصی دارد؟ توضیح دهید؟ نیاز ندارد و هرکس به میزان خلاقیت خود می توانددر آن مهارت به دست آورد.

18- ماکت سازان ماهر ماکت ها را از چه موادی انتخاب می کنند؟چوب- یونولیت-فوم- پلاستیک- مقوای مخصوص-گل

19- اگر می خواهید ماکتی از جنس یونولیت و یا فوم بسازید باید به چه نکاتی توجه کنید؟نمی توانید قطعات آن با چسب های معمولی به هم بچسبانید بلکه باید از چسب های مخصوصی که مصالح را نمی سوزانند استفاده کنیداین نوع چسب ها در فروشکاه های نوشت افزاری پیدا می شود در صورتی که به این چسب ها دسترسی ندارید می توانید از سوزن ته گرد یا چسب چوب استفاده کنید.

 

 

 

20- چرا در انتخاب راه ها باید دقت کرد؟راه ها شریان های حیاتی یک کشورند که مسافرت و حمل و نقل روی آن ها انجام می شود.

21-  راه ها نباید ...پیچ......... یا ......شیب تند........ داشته باشد.

22- در راه سازی چه موقع مسیر راه ها را عوض کنند؟ اگر مانع یا تپه ای در مسیر یک جاده یا راه آهن وجود داشته باشد که موجب تندی زیاد آن شود.

23- منظور از خاک برداری یا خاک ریزی چیست؟ در راه سازی اگر تپه ای را بر داریم اصطلاحا به آن خاک برداری گفته می شودو اگرجایی گود باشد و خاک راداخل آن بریزیم اصطلاحا خاک ریزی گفته می شود.

 

24- در راه سازی چه موقع از پل استفاده می شود؟ اغلب در مسیر راه ها – رودخانه ها قرار دارد که نمی توان آن ها را خاک ریزی کرد زیرا این کار مانع جریان یافتن آب می شود.

 

25- پل ها به چه شکل هایی ساخته ی شود؟خرپایی  _ قوسی

26-  چرا از پل های مختلف استفاده می شود؟زیراپل ها را با توجه به عوامل مختلف می سازند از جمله نوع مصالح- نیرو وفشار وارد بر پل-آب و هوای منطقه-میزان آب ورودی و سایر عوامل

 



:: موضوعات مرتبط: <-CategoryName->

:: برچسب‌ها: <-TagName->
نویسنده : ذوالفقار محمودی
تاریخ : چهارشنبه 14 اسفند 1392
زمان : 18:30
10 کاربرد جالب لیموترش که نمی دانستید!


10 کاربرد جالب لیموترش که نمی دانستید! تاریخ مطلب :  ۲۸/۱۱/92

1- تمیز كردن سینك: سینك ظرفشویی یكی از آلوده‌ترین قسمت‌های خانه است. آبلیمو و نمك را مخلوط و به صورت خمیر تقریبا سفت درآورید. آن را آرام روی سینك برنجی، مسی یا ‌استیل و شیرآلات بمالید سپس آبكشی كنید. این تركیب لكه‌های زنگ را نیز از بین می‌برد.
   
2- از بین‌بردن بوی بد سینك: بوی غذا روی خروجی سینك مدت طولانی باقی می‌ماند و باعث به وجود آمدن بوی نامطبوع در آشپزخانه می‌شود. انتشار بوی پیاز و تن شب قبل و نشستن آن روی پارچه‌ها و وسایل تبدیل به یك معضل می‌شود. استفاده از اسپری‌های خوشبوكننده نیز چاره كار نیست. برای از بین بردن این بو، لیمو را برش زده، داخل سینك بیندازید (پوست لیمو و پرتقال نیز همین كار را انجام می‌دهند).
3- حذف رسوبات آهك: آهك موجود در آب، رسوباتی از خود بر جا می‌گذارد كه اگر تمیز نشود به مرور زمان باعث انسداد لوله‌های فاضلاب می‌شود. برای جلوگیری از این مسئله، یك عدد آبلیمو را داخل سینك فشار دهید. بگذارید مدتی به همین حالت باقی بماند. سپس شیر آب را باز كنید.
   
4- تمیزكردن ماشین ظرفشویی: هر چند وقت یك بار لازم است ماشین ظرفشویی، این وسیله رفاهی، را تمیز كنید. بقایای غذای خشك شده یا مواد شوینده را با مالیدن یك تكه لیمو از بدنه فلزی این وسیله پاك كنید. سپس با یك پارچه مرطوب و بعد با یك پارچه خشك و تمیز آن را پاك كنید. از آب خیلی داغ برای پاك كردن تكه‌های غذا استفاده كنید.
 
   5- تمیز كردن شعله‌پخش‌كن گاز: تمیز كردن شعله‌پخش‌كن گاز زمانی كه خمیر كیك و روغن سیب‌زمینی سرخ شده و مواد غذایی مختلف روی آن جمع شده باشد، كار سختی است. آب لیمو، آب و جوش‌شیرین را به صورت خمیر درآورید. آن را روی مواد سر رفته بریزید. 15 دقیقه صبر كنید. با آب و اسفنج آن را تمیز كنید.
 
   6- تمیز كردن پنجره‌ها: زمانی كه جای انگشت، دوده و تارعنكبوت روی قاب پنجره‌ها را می‌گیرد، زیبا نخواهند بود. از طرفی شیشه‌ها هیچ وقت تمیز باقی نمی‌مانند. بخصوص پنجره آشپزخانه كه در معرض روغن قرار دارد. برای پاك كردن آن‌ها از 2 قاشق غذاخوری آبلیمو، ½ پیمانه سركه سفید و ¼ پیمانه آب گرم استفاده كنید.
 
تمیز كردن صحیح وسایلی مانند تخته گوشت از انتشار بوی نامطبوع جلوگیری می‌كند. بعد از شستن تخته، روی آن مقداری آبلیمو بمالید تا از بوی سیر و پیاز و ماهی خلاص شوید
 
   7- از بین بردن بوی نامطبوع: بوی غذای آشپزخانه به پرده‌ها، رومیزی و پارچه‌ها و دستمال‌ها سرایت می‌كند. پارچه‌ها، بوی خوب یا بد را مانند آهن‌ربا جذب می‌كنند. اما بوی بد مدت بیشتری باقی می‌ماند. خوشبختانه آبلیمو و چند نوع ادویه بوی بد آشپزخانه را از بین می‌برند. ظرف كوچكی را از آب پر كنید. چند تكه پوست لیمو و حدود 1 قاشق چای‌خوری میخك و برگ رزماری داخل آن بیندازید. بگذارید آب به جوش آید تا بوی خوش را در كل اتاق‌های خانه استشمام كنید.
 
   8- خوشبو كردن هوای آشپزخانه: آشپزخانه محیطی است كه بوی مواد مختلف در فواصل مختلف از آن استشمام می‌شود. در عین حال پررفت‌وآمدترین و شلوغ‌ترین قسمت‌های یك خانه است. خیلیها ترجیح می‌دهند بیشتر كارهای خود را در آشپزخانه انجام دهند. برای از بین بردن تداخل بوها و استشمام بوی مطبوع، فر را تا 300 درجه فارنهایت گرم كنید. یك لیموی درسته را روی سینی فر بگذارید. در فر را كمی باز بگذارید. صبر كنید تا لیمو حدود 15 دقیقه آرام بپزد. فر را خاموش كنید. بگذارید لیمو سرد شود سپس آن را خارج كنید.
   
9- جلوگیری از پخش بوی نامطبوع: كاری، سس اسپاگتی و ماهی تنها زمان خوردن بوی خوبی دارند اما آخر شب یا صبح روز بعد بوی مانده آن‌ها ناراحت‌كننده است. ظروف مربوط به این غذاها را سریع بشویید. تمیز كردن صحیح وسایلی مانند تخته گوشت از انتشار بوی نامطبوع جلوگیری می‌كند. بعد از شستن تخته، روی آن مقداری آبلیمو بمالید تا از بوی سیر و پیاز و ماهی خلاص شوید.
   
10- ایجاد بوی تازه در دستگاه بخور: دستگاه بخور برای افزایش رطوبت و كاهش غبار به كار می‌روند و بخار اوكالیپتوس آن‌ در تازگی هوا و كاهش سرفه افراد بیمار موثر است اما در بعضی از مدل‌ها به دلیل گرمای بیش از حد دستگاه و راكد ماندن آب داخل آن بوی نامطبوع و كپك مانندی ایجاد می‌شود. برای رفع این مسئله، 4 قاشق چایخوری آبلیمو را به آب دستگاه اضافه كنید.



نویسنده / منبع :


:: موضوعات مرتبط: <-CategoryName->

:: برچسب‌ها: <-TagName->
نویسنده : ذوالفقار محمودی
تاریخ : دوشنبه 28 بهمن 1392
زمان : 16:46
آب‌ معدنی هایی که در معرض نور خورشید هستند مصرف نکنید


آب‌ معدنی هایی که در معرض نور خورشید هستند مصرف نکنید تاریخ مطلب :  ۲۸/۱۱/92

آب معدنی هایی که در فروشگاه های عرضه مواد غذایی و آشامیدنی در معرض حرارت و در زیر نور آفتاب داغ نگهداری می شوند مشکل مصرف دارند و مردم توجه داشته باشند از این آب معدنی ها استفاده نکنند.

كارشناس صنایع غذایی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی یزد ضمن بیان این مطلب گفت: در مورد تاریخ مصرف آب معدنی ها اگر این آب معدنی ها در معرض حرارت نباشد مصرف آنها تا یک سال هم مانعی ندارد، اما اگر در شرایطی نگهداری و عرضه شوند که تحت تاثیر مستقیم حرارت باشند حتی قبل از 6 ماه هم غیرقابل مصرف هستند.

 مردم باید توجه داشته باشند از این آب معدنی ها استفاده نكنند، زیرا مواد نفتی پس از جدا شدن در آب و مصرف محتویات آن، افراد را دچار بیماری های خطرناكی همچون سرطان می‌كند.

 تركیبات شیمیایی موجود در بطری های پلاستیكی بیشترین تاثیر خود را بر غدد چربی و لنفاوی می‌گذارد و در برخی بافت های بدن، باعث بروز تومور می‌شود.

 برخی فروشندگان برای بازارگرمی، آب‌ معدنی ها را در معرض دید مشتری و زیر نور آفتاب می‌چینند و این كار به شدت بر كیفیت آب‌ معدنی تأثیر منفی می‌‌گذارد. بسته‌بندی آب‌های معدنی و آشامیدنی، جزو مناسب‌ترین و سالم‌ترین نوع بسته بندی‌ها است و چنانچه بطری‌های آب معدنی در شرایط عادی نگهداری شوند، خطری مصرف‌کننده را تهدید نمی‌کند. ولی نگهداری این بطری‌ها در زیر نور آفتاب، یا یخ زدن آب در آن‌ها برای سلامتی مضر است.

 برخی افراد بطری‌های آب معدنی را در فریزر می‌گذارند تا یخ بزند. سپس هنگام بیرون رفتن از منزل آن را برمی دارند تا بتوانند آب خنک بنوشند. در حالی که این کار برای سلامتی بدن ضرر دارد.

وی در ادامه گفت: طراحی اولیه بطری‌های پلاستیکی به نحوی است که در صورت انجماد آب در آن‌ها، در اثر بروز تغییراتی در پلیمرهای این ظروف، مواد مضری وارد آن‌ها می‌شود. لذا باید از انجماد آب‌ها در این بطری‌ها خودداری کرد. این ظروف صرفاً برای نگهداری آب در درجه حرارت یخچال (0 تا 4 درجه سانتی‌گراد) طراحی شده‌اند؛ به عبارتی طراحی آن‌ها برای شرایط سرد و خنک است، نه انجماد.

كارشناس صنایع غذایی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی یزد گفت: اگر بطری‌های پلاستیکی در معرض آب جوش قرار گیرند، مواد شیمیایی مضر آن 55 برابر حالت معمولی آزاد می‌شوند.

وی افزود: هر چند که این بطری‌ها در شرایط مناسب نگهداری، ضرری ندارند، ولی سعی کنید در مواقعی که به شیشه آب دسترسی ندارید (مثل بیرون منزل) و در مواقع ضرورت، از این بطری‌های پلاستیکی استفاده کنید. استفاده مداوم و همیشگی از بطری‌ها توصیه نمی‌شود، زیرا نوشیدن آب از بطری‌های پلاستیکی، خطر داخل شدن مواد شیمیایی سمی به درون بدن را تا 70 درصد افزایش می‌دهد.

 کمالی اردکانی در پایان گفت: ماده شیمیایی بیسفنول آزاد شده از این بطری ها، سیستم هورمونی افراد را مختل می‌کند و در نتیجه روی اندام‌ها و توانایی‌های تولید مثلی تأثیر نامطلوب دارد. همچنین به مغز آسیب می‌رساند و سبب بروز بیماری‌های قلبی، سرطان، چاقی و دیابت می‌شود.




:: موضوعات مرتبط: <-CategoryName->

:: برچسب‌ها: <-TagName->
نویسنده : ذوالفقار محمودی
تاریخ : دوشنبه 28 بهمن 1392
زمان : 16:33
گیاهانی که سلول های سرطانی را از بین می برد


گیاهانی که سلول های سرطانی را از بین می برد تاریخ مطلب :  ۲0/11/۹۲

▪ چای سبز: از بوته ای به نام «کامیلیا سینسیس» به دست می آید و همان بوته ای است که چای سیاه، سبز و سفید از آن به دست می آید. رنگ، طعم و مزه آن به میزان رشدبرگ ها، زمان برداشت و طرز عمل آوری آن ارتباط دارد. چای سبز با سرطان سینه، معده و پوست مقابله می کند.

▪ سیر:
این گیاه با بروز سرطان گوارشی مقابله می کند. مصرف سیر در حفظ سلامت قلب و عروق نیز نقش دارد.

▪ عصاره دانه انگور: نتایج آزمایش های بالینی نشان می دهد عصاره دانه انگور با سرطان سینه، معده، روده بزرگ، پروستات و ریه مقابله می کند. عصاره دانه انگور بی ضرر است.

▪ ادویه ها: بیشتر ادویه هایی که برای پخت غذاها به کار می رود برای حفظ سلامت مفید است.
این ادویه ها دارای خاصیت ضد سرطانی نیز است از جمله زردچوبه، زنجبیل و رزماری.تقریباً همه میوه و سبزی های تازه خاصیت ضد سرطانی دارد.

به دلیل دارا بودن فیبر میوه و سبزیجات از جمله سیب، کلم بروکلی، کلم برگ و... با سرطان لوله گوارشی مقابله می کند. جوانه ها و آب سبزیجات از جمله علف گندم نیز به دلیل داشتن آنتی اکسیدان، آنزیم ها، ویتامین ها و مواد معدنی با سرطان مقابله می کند و مانع از بروز آن می شود.

● یادآوری چندنکته

۱. مصرف میوه، سبزی و غلات سبوس دار را افزایش دهید. مصرف گوشت قرمز، مواد غذایی پرچرب حیوانی، غلات و شکر تصفیه نشده راکم کنید.

۲. ورزش برای سلامت بدن مفید است.

۳. از مصرف دخانیات پرهیز کنید.

۴ خانم ها باید به طورمرتب خود را معاینه کنند، زنان و مردان باید با نشانه ها و علایم سرطان پوست آشنا شوند.





:: موضوعات مرتبط: <-CategoryName->

:: برچسب‌ها: <-TagName->
نویسنده : ذوالفقار محمودی
تاریخ : دوشنبه 28 بهمن 1392
زمان : 16:30
عکس های قدیم اراک


xnl1czrk333fik7h4u9w.jpglkwmjxoisekl5ykhj4.jpglc5y0tty3v75a7g6po2.jpgگرفته شده از :آلبو م های قدیم

:: موضوعات مرتبط: <-CategoryName->

:: برچسب‌ها: <-TagName->
نویسنده : ذوالفقار محمودی
تاریخ : پنجشنبه 3 بهمن 1392
زمان : 19:32


آشنایی با نوشیدنی‌های گرمابخش در فصل سرما


وقتی درجه‌ی دماسنج مدام پایین می‌رود و به صفر می‌رسد و حتی از آن هم پایین‌تر می‌رود یادتان باشد طبیعت مواد غذایی مختلفی در اختیار ما گذاشته است که اولین ویژگی‌شان گرم کردن بدن است.

در این مطلب کوتاه روش تهیه‌ی دو نوشیدنی دل چسب گرمابخش را به شما یاد می‌دهیم. با ما باشید.

نوشیدنی زنجبیلی

زنجبیل یکی از آن ادویه‌های قدیمی است که برای گرم کردن بدن تأثیر زیادی دارد.

زنجبیل باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود به خاطر اینکه حاوی ترکیبات ضد باکتریایی است.

تهیه‌ی نوشیدنی با زنجبیل باعث افزایش گرمای درونی بدن می‌شود و قدرت بدنی شما را بالا می‌برد.

مواد لازم

زنجبیل تازه: یک تکه

آب: نیم لیتر

لیموترش: نصف عدد

عسل: به اندازه‌ی کافی

روش تهیه

زنجبیل تازه‌ی تمیز را به صورت ورقه‌های نازک برش دهید. می‌توانید اول پوست زنجبیل را بگیرید. ورقه‌های زنجبیل را در نیم لیتر آب بریزید و بگذارید بجوشد و آب آن نصف شود. سپس زیر شعله را خاموش کنید و جوشانده‌تان را در یک فنجان بریزید.

آب نصف لیموترش را بگیرید و به آن اضافه کنید. یک قاشق عسل نیز به نوشیدنی زنجبیلی‌تان افزوده و هم بزنید تا شیرین شود. عسل نیز خاصیت ضد باکتریایی طبیعی فوق‌العاده‌ای دارد و باعث تقویت بدنتان می‌شود.

نوشیدنی‌های گازدار و انرژی زا و غیره را کنار بگذارید و خودتان را به یک فنجان نوشیدنی زنجبیلی گرم مهمان کنید و از خواص آن نهایت استفاده را ببرید.

نوشیدنی دارچینی

دارچین نیز مانند زنجبیل علاوه بر طعم دادن به غذاها خواص فوق‌العاده‌ای دارد که به ویژه در طب سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ادویه گرمابخش است و درعین‌حال باعث تنظیم قند خون می‌شود.

مواد لازم

چوب دارچین: 2 عدد

آب: یک لیوان

چوب میخک: یک عدد

عسل: یک قاشق

روش تهیه

چوب دارچین را در آب ریخته و اجازه دهید به مدت 5 تا 10 دقیقه بجوشد. محلول را صاف کرده و داخل یک فنجان بریزید. اگر دوست داشته باشید یک عدد چوب میخک هم داخل آن بیندازید. یک قاشق عسل به نوشیدنی دارچینی‌تان بزنید و میل کنید.

 

نوشیدنی دارچینی



:: موضوعات مرتبط: <-CategoryName->

:: برچسب‌ها: <-TagName->
نویسنده : ذوالفقار محمودی
تاریخ : شنبه 28 دی 1392
زمان : 17:59
نوشیدنی های فصل سرما


نوشیدنی‌های فصل سرما

برای تقویت سیستم‌ایمنی بدن در فصل سرما، نوشیدن آب‌میوه تازه و چای بسیار توصیه می‌شود. برای جلوگیری از سرماخوردگی دانستن چگونگی تهیه چند نوشیدنی گیاهی و رعایت برخی توصیه‌ها خالی از فایده نیست.

تنها در تابستان نیست که بدن برای تنظیم دمای مناسب خود فعالیت‌ بیشتری دارد و در جریان این فعالیت مایعات از دست می‌‌دهد. با سرد شدن هوا و تغییر پیوسته دمای بدن به دلیل تردد در فضای بسته و گرم، و هوای آزاد و سرد نوشیدن مایعات فراوان ضروری است. بهترین نوشیدنی‌ها آب‌معدنی، چای و آب‌میوه رقیق شده است. همراه نوشیدنی استفاده از قرص‌های حاوی "روی" توصیه می‌شود که عنصری کمیاب و موثر در تقویت ایمنی بدن است.

شبی یک لیوان مخلوط زنجبیل آب‌میوه

صدگرم آب‌‌‌‌‌هویج، صد گرم آب‌پرتقال تازه و ۲ / ۱ قاشق چای‌خوری زنجبیل تازه رنده شده را مخلوط کنید و در دمای اتاق پیش از خواب بنوشید.

چای زیرفون

زیرفون گیاهی است که خواص دارویی بسیاری دارد. دم‌کرده گل ‌زیرفون برای درمان سرماخوردگی و سرفه توصیه می‌شود. نوشیدن این دم کرده در درمان برونشیت و بیماری‌های عفونی هم موثر است. برای جلوگیری از سرماخوردگی نوشیدن چند لیوان چای گل ‌زیرفون در روز توصیه می‌شود.

دم کرده آقطی سیاه

آقطی‌سیاه (انگور کولی) برای رفع یبوست، سنگ کلیه و از بین بردن کک و مک مفید است. دم کرده آقطی ‌سیاه همراه یک قاشق چای‌خوری عسل، سیستم ایمنی بدن را در روزهای سرد تقویت می‌کند.

پوشش مناسب و گرم پاها

یکی از مهم‌ترین نکاتی که برای جلوگیری از سرماخوردگی‌ توجه به آن توصیه می‌شود گرم نگاه‌داشتن پاها در روزهای سرد است. با گرم نگاه داشتن پاها، گردش خون در بدن روال طبیعی خود را بهتر حفظ می‌کند و سیستم ایمنی بدن از پشتیبانی مناسب‌تری برخوردار خواهد بود. در عین حال نباید فراموش کرد که با آغاز فصل سرما بدن نیز می‌بایست به این تغییر عادت کند و خود را با شرایط آب‌وهوایی پاییز و زمستان تطبیق دهد.

از هوای سرد وحشت نکنید. در مقابل، از تردد در مکان‌های بسته و با جمعیت زیاد خودداری کنید. کمی پیاده‌روی بسیار مفیدتر از تردد با وسایل نقیله عمومی است. اما اگر مجبور به طی کردن مسیرهای طولانی و استفاده از وسایل نقلیه عمومی هستید، حتمأ چندین بار در روز دست‌هایتان را بشویید و هرشب پیش از خواب از دوش آب‌نمک بینی استفاده کنید.



:: موضوعات مرتبط: <-CategoryName->

:: برچسب‌ها: <-TagName->
نویسنده : ذوالفقار محمودی
تاریخ : شنبه 28 دی 1392
زمان : 17:33


 



:: موضوعات مرتبط: <-CategoryName->

:: برچسب‌ها: <-TagName->
نویسنده : ذوالفقار محمودی
تاریخ : جمعه 6 دی 1392
زمان : 16:53
نمونه سوالات پودمان 5 درس کار وفناوری هفتم


  1. کار راتعریف کنید؟

2-کارآفرین چه کسی است؟

3-کار آفرینی چیست؟

4-ویژگیهای کار آفرین را بنویسید؟

5-برخی ازانواع کسب وکار را نام ببرید؟

6-کسب وکار خانگی راتعریف کنید؟

7- کسب وکارخانوادگی راتعریف کنید؟

8- کسب وکار روستایی راتعریف کنید؟

9- کسب وکاراینترنتی راتعریف کنید؟

10-هر یک ازمشاغل زیر مربو ط به چه حوزه هایی می باشد؟

الف-تراشکاری             ب-نانوایی              ج-دامپروری               د-کشت انواع میوه وسبزی

11-چرا باید از مصرف بی رویه مواد جلو گیری کنیم؟

12-مزایای خرید اینترنتی رابنویسید؟

13-معایب خرید اینترنتی رابنویسید؟

14-فروشنده کیست؟

15-بازاریابی چیست؟

16-روشهای تبلیغ کالا رانام ببرید؟



:: موضوعات مرتبط: <-CategoryName->

:: برچسب‌ها: <-TagName->
نویسنده : ذوالفقار محمودی
تاریخ : پنجشنبه 5 دی 1392
زمان : 13:48
:: نمونه درس کار وفناوری میان ترم دوم
:: 10 کاربرد جالب لیموترش که نمی دانستید!
:: آب‌ معدنی هایی که در معرض نور خورشید هستند مصرف نکنید
:: گیاهانی که سلول های سرطانی را از بین می برد
:: عکس های قدیم اراک
:: نوشیدنی های فصل سرما
:: نمونه سوالات پودمان 5 درس کار وفناوری هفتم
:: نمونه سوالات کوتاه پاسخ درس کار وفناوری هفتم
:: نمونه سوالات عملی درس کاروفناوری
:: نمونه سوال پودمان 3 درس کاروفناوری پایه هفتم
:: نمونه سوالات پودمان 2درس کار وفناوری
:: نمونه سوال پودمان 1 درس کاروفناوری پایه هفتم
:: کارعملی ساخت قاب عکس چوبی
:: کارگاه حرفه وفن(کاربا برق)
:: کارگاه حرفه و فن(کار باچوب)
:: جدیدترین روش های کاهش وزن
:: نقش تغذیه درسلامت کودکان


صفحه قبل 1 2 3 صفحه بعد
 

قالب وبلاگ

هاست لينوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سايت و قالب وبلاگ

طراحي وب

شارژ ایرانسل

فال حافظ

X
تبلیغات
hit counter code